-A A +A

"niezależnie od wieku, ciesz się życiem człowieku"

Bezpłatna pomoc prawna

Na terenie miasta Rybnika funkcjonuje 6 punktów darmowych porad prawnych.

Szczegóły dotyczące beneficjentów nieodpłatnej pomocy prawnej, dziedzin prawa oraz form udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej dostępne są na miejskiej stronie internetowej pod linkiem:

www.Rybnik.eu

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /home/it-system/ftp/sites/mdps-rybnik/www/includes/menu.inc).

Rehabilitacja jest niezbędnym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego. Ma za zadanie utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, zwiększenie siły mięśniowej i zakresu ruchu w stawach, poprawę krążenia, przeciwdziałanie zaburzeniom równowagi i upadkom.

Ważnym czynnikiem w walce z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną jest rehabilitacja ruchowa. Wymaga ona specjalistycznego, indywidualnego podejścia do każdego z Mieszkańców.

Podstawowym założeniem rehabilitacji Mieszkańców MDPS jest aktywizacja, zwiększenie samodzielności i poprawa jakości życia. Poprzez systematyczną rehabilitację Mieszkańcy znacznie lepiej znoszą wyzwania jakie stawia przed nimi jesień życia. Stają się bardziej samodzielni, otwarci, chętni do uczestnictwa w innych formach aktywności i wzajemnej integracji.

Rehabilitację dostosowujemy indywidualnie do stanu funkcjonalnego Mieszkańców, prowadzoną przez wysoko wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Mieszkańcy mogą korzystać z sali kinezyterapii wyposażonej w UGUL, roboty nożne i ręczne, drabinki, piłki, materace, tablice do terapii manualnej, stół do masażu oraz fizykoterapię z zakresu światłolecznictwa. Ćwiczenia prowadzone są indywidualnie oraz grupowo, np. dla osób z otępieniem w formie gier i zabaw. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu. Przybierają one wtedy najczęściej formę silwoterapii, gry i zabawy oraz wyjścia z kijkami Nordic Walking. Prowadzimy również rehabilitację przyłóżkową osób, których stan zdrowia wymaga przebywania w łóżku w postaci ćwiczeń specjalistycznych, masażu, drenażu ułożeniowego. Celem tych działań jest profilaktyka powikłań ze strony układu krążeniowo-oddechowego, odleżyn i przykurcz mięśniowo-stawowych.

hooked-controller