-A A +A

"niezależnie od wieku, ciesz się życiem człowieku"

Bezpłatna pomoc prawna

Na terenie miasta Rybnika funkcjonuje 6 punktów darmowych porad prawnych.

Szczegóły dotyczące beneficjentów nieodpłatnej pomocy prawnej, dziedzin prawa oraz form udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej dostępne są na miejskiej stronie internetowej pod linkiem:

www.Rybnik.eu

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /home/it-system/ftp/sites/mdps-rybnik/www/includes/menu.inc).

W naszym Domu są zakątki,

W których niejedne są wątki.

Dla każdego coś się znajdzie

Kiedy go ochota najdzie.

To na plastyczne tworzenie,

To na książki jak marzenie.

 

Rękodziełem się zachwyca,

Igłę z nitką wnet pochwyca.

Gdy w remika ruszą karty

Gramy partię - nie na żarty;)

W działalności naszego Domu kluczowe miejsce zajmuje terapia zajęciowa. Pozwala ona włączyć Mieszkańca w życie społeczne i kulturalne Domu, zwiększyć zakres jego samodzielności i zachęcić do aktywności fizycznej, umysłowej oraz twórczej.

Wybór poszczególnych form zajęć terapeutycznych jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i umiejętności Mieszkańca. Ponadto jest to świetna alternatywa na wypełnienie wolnego czasu. Zajęcia prowadzone są w pracowniach terapeutycznych, świetlicy, na holach oraz w okresie wiosenno‐letnim w ogrodzie naszego domu.

W ramach pracowni terapii zajęciowej prowadzone są zajęcia:

  • Literackie "z książką na Ty"
  • Plastyczne "miraże"
  • Rękodzieła "zrób to sam"
  • "Dyskusyjne pasmo kontemplacyjne"
  • Krawieckie "igłą i nitką"
  • Strefa gier "remikowy zawrót głowy"

W Miejskim Domu Pomocy Społecznej w ramach pracowni terapii zajęciowej działa grupa Mieszkańców pod nazwą ArtSenior. Łączy ich wspólna pasja i wspólne tworzenie. Zwieńczeniem ich pracy są różnego rodzaju wystawy, zarówno w domu jak i poza nim.