-A A +A

"niezależnie od wieku, ciesz się życiem człowieku"

Bezpłatna pomoc prawna

Na terenie miasta Rybnika funkcjonuje 6 punktów darmowych porad prawnych.

Szczegóły dotyczące beneficjentów nieodpłatnej pomocy prawnej, dziedzin prawa oraz form udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej dostępne są na miejskiej stronie internetowej pod linkiem:

www.Rybnik.eu

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /home/it-system/ftp/sites/mdps-rybnik/www/includes/menu.inc).

Grzegorz Wolnik, wiceprzewodniczący sejmiku śląskiego, podczas obchodów jubileuszu 25-lecia  uhonorował nasz Dom i Panią Dyrektor Złotą Honorową Odznaką Zasługi dla Województwa Śląskiego.

21.06.2017r. Miejski Dom Pomocy Społecznej obchodził swój jubileusz 25-lecia - to wiele miesięcy, dni, godzin i wiele, wiele lat. To czas niezapomnianych chwil, ważnych momentów, cennych zdarzeń - takich jak to – Jest mi niezmiernie miło udekorować Złotą Honorową Odznaką Zasługi dla Województwa Śląskiego Miejski Dom Pomocy Społecznej i taką samą Złotą Odznaką Panią Dyrektor. Złota odznaka to najlepsza formuła, jaką Śląsk może powiedzieć swoim zasłużonym obywatelom „Dziękujemy” - mówił Grzegorz Wolnik. Dumni jesteśmy z tego, że nasza praca: pani Dyrektor i całego Domu została zauważona. To naprawdę ogromne wyróżnienie!

Były również  podziękowania od pana Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery  i jego zastępcy pana Piotr Masłowskiego. Wyróżnieni zostali również nasi Mieszkańcy, którzy  mieszkają w  Domu od samego początku  jak  i pracownicy z tak dużym stażem.

Przygotowań było dużo i trwały od paru miesięcy. Trzeba było pomyśleć o każdym szczególe dotyczącym nie tylko  strony technicznej, ale i tzw. strony „ludzkiej”- naszych Mieszkańcach i zaproszonych Gościach.

Nad wszystkim czuwała pani Dyrektor, a cały Personel dawał z siebie wszystko.  Wysiłek jednak  nie poszedł na marne, bo impreza wypadła doskonale i była na bardzo wysokim poziomie.

Wielkim walorem uroczystości była Msza św., która została odprawiona przez Proboszcza Bazyliki św. Antoniego ks. Grzegorza Olszewskiego.  Bardzo wzruszającym akcentem uroczystej Mszy było uczestnictwo młodzieży śpiewającej a capella - Psalmy i pieśni mszalne. W Mszy uczestniczyli nie tylko nasi Mieszkańcy ale i zaproszeni Goście z innych Domów i zaprzyjaźnionych Instytucji.

O oprawę muzyczną zadbały dwa zespoły – zespół Omega, grający muzykę tzw. popularną  i drugi zespół - Sekcja i Kardamon, którzy zaprezentowali nam przede wszystkim własne utwory w klimacie bluesowym. Całą imprezę poprowadził Mirosław Riedel – konferansjer, dziennikarz i prezenter.

W części artystycznej, w piosence „Teraz my”,  zaprezentowali się nasi Mieszkańcy (w składzie ośmioosobowym). Wzruszające słowa, które napisał specjalnie na okoliczność 25-lecia pan Mirosław Drzęźla, opowiadają o codzienności naszych Mieszkańców – ich żalu, smutku - „Z wszystkich naszych dawnych marzeń pozostały sny…” jak również radości – „(…) Tu upływa czas bez zgrzytów, pełen śmiechów i zachwytów.” Piękne słowa, wspaniała muzyka i mozolne próby dały fantastyczny występ podczas uroczystości, a nad przygotowaniami cały czas czuwały terapeutki – Małgorzata Ryszka i Agnieszka Kordus.  

Jubileusz 25-lecia istnienia Domu był pod każdym względem udany. Przez te wszystkie lata Miejski Dom Pomocy Społecznej udowodnił, że najważniejszy jest w nim człowiek.

Głównym sponsorem imprezy była Fundacja EDF Polska.

Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność Fundacji oraz wszystkim naszym sponosrom za życzliwość, gest i ofiarowane wsparcie. Dziękujemy!